czwartek, 16 września 2010

Extreme makeover - dog edition.Czyli nadszedł sądny dzień. 3 tygodnie temu zamówiłam kąpiel i strzyżenie tych oto, niżej widocznych stworów. Nie dawały się ostrzyc po dobroci, no to trudno. Trzeba sprowadzic fachowca. Zadzwoniłam 3 tygodnie temu i poprosiłam o wizytę następnego dnia. Niestety, droga pani, to nie piekarnia, mamy 2 tysiące pieskich klientów do obrobienia i możemy do pani przyjechac za miesiąc - to usłyszałam, naprawdę. Ale pan pogrzebał w spisie psiej ludności i znalazł lukę DZIŚ. Wczoraj pan przysłał e-mailem potwierdzenie, że Miss Melissa przybędzie czarodziejskim vanem około godziny 3. Zwierzyna przeczuwała, ze "cóś" sie szykuje i przebierała nogami pod drzwiami.

No i proszę, czy to do psa podobne? Tylko po nosie można poznac, gdzie jest przód psa. Reszta to kupa kudłów, lub jak mówiła moja matka "opuszczone mienie pożydowskie. Acha, i tu ciekawostka, salon objazdowy wylicza cenę "na wagę". No i teraz do mnie doszło, że mogłam powiedziec, że ważą tyle co nic.
Trochę  trwało to czekanie, już klienci mieli zakładac komitet kolejkowy. Już utrudzone kości złożyli na podłodze...ale w zgrabnej kolejce.
Aż tu.... z fasonem zajechała Miss Melissa swoim magicznym pojazdem. Klientela salonu została wyniesiona pod pachą do vana, bo zmieniła zdanie w ostatniej chwili  i zaczęła się zapierac kopytami. Drzwi objazdowego salonu się zatrzasnęly...  i niech się dzieje wola nieba. Wyglądałam, co jakiś czas, sprawdzic, czy Miss Melissa nie gna przed siebie z obłędem w oku z powodu naszych aniołków. I czy vanem nie rzuca od rowa do rowa, ale nic się nie działo. Twarda sztuka z tej Miss Melissy.
Posted by PicasaKilka godzin trwało to pranie, ale kiedy się otworzyły w końcu wrota czystości ........
Ale to dopiero w następnym odcinku dalszy ciąg tej mrożącej krew w żyłach historii..

3 komentarze:

 1. nie, no Joasiu, zakończyć w takim momencie, kiedy złapałam zanętę?
  ;DD
  teraz będę się skręcać z ciekawości co było dalej ;)

  pozdrowienia i głaski dla psiej ferajny :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. są zdjęcia "before", teraz czekamy z niecierpliwością na zdjęcia "after" :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Emocje jeszcze raz emocje. W następnym odcinku będzie "move that bus!".
  Wyobrażam sobie w PL jak podjeżdża MelissaVan pod GS w Jastkowicach i brani są w jasyr dżentelmeni. Po dwóch godzinach wypuszczani z Vana od razu kierują się na Częstochowę lub Licheń.

  OdpowiedzUsuń